تور لحظه آخری برج خنک کننده هوا ساز برد هوشمند برد هوشمند

مطالب مفيد
مفيد و خواندني
نويسندگان
لينک دوستان
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 1880

تلاش مرد جوان براي خودكشي منجر به مرگ مادر و سوختگي شديد تعدادي از همسايه‌هايش شد.

به گزارش خبرنگار قضايي خبرگزاري تسنيم، «مهيار ــ الف» كه به‌دنبال يك اختلاف خانوادگي با همسرش تصميم به خودكشي داشت، با باز گذاشتن شير گاز خانه نه‌تنها به مقصود خود نرسيد بلكه موجب آتش‌سوزي ساختمان 5طبقه محل سكونت‌ استيجاري خود و سوختگي شديد جمعي از همسايگان و از همه تلخ‌تر باعث مرگ مادر خود شد.

همسر مهيار در تشريح اختلافي كه منجر به وقوع اين حادثه شد، اظهار كرد: قرار بود براي ميهماني به خانه يكي از اقوام من برويم اما مهيار با تأخير دوساعته و بعد از تماس‌هاي متعدد به خانه آمد؛ وقتي علت اين تأخير را از او پرسيدم، فقط با ضرب و شتم به من جواب داد.

وي گفت: «همين موضوع به اختلاف شديد ما منجر شد و بعد از ضرب و شتم شديد مهيار تصميم به ترك خانه گرفتم؛ در حال خروج از خانه بودم كه جملات بي‌سابقه مهيار مبني بر "امروز يا تو را مي‌كشم يا خودم را" مرا مجبور كرد به خانه مادرش بروم تا ماجرا را براي آنها تعريف كنم. بعد از حرف زدن با مادرش در حال حركت به‌سمت خانه برادرم بودم كه يكي از همسايه‌ها با من تماس گرفت و گفت ندانم‌كاري مهيار تمام ساختمان را به آتش كشيد و تعدادي از ساكنان ساختمان به‌شدت دچار سوختگي شده‌اند.

ماجرا از اين قرار است كه بعد از صحبت‌هاي همسر مهيار، مادرش براي حل كردن اين اختلاف به خانه مهيار مي‌رود و در همان ساعت، مهيار براي عملي كردن تهديد خود و خودكشي، شير گاز خانه را باز كرده و روي تخت خوابيده بود. فريادهاي مادر مهيار، تعدادي از زنان ساختمان را از خانه‌هايشان خارج كرد و همگي پشت خانه مهيار جمع شده بودند. ساعتي از تجمع مادر مهيار و همسايه‌ها پشت در خانه گذشته بود كه فشار دادن كليد زنگ خانه، باعث انفجار و آتش‌سوزي شديد شد كه به‌دنبال آن مادر مهيار در دم جان سپرد و 6 نفر از زنان همسايه به‌علت سوختگي شديد روانه بيمارستان شدند.

يكي از مصدومان اين حادثه، دختري 20ساله بود كه دچار سوختگي شديد از جمله صورت شده كه علي‌رغم انجام چند جراحي، همچنان براي بهبودي كامل نياز به انجام جراحي‌هاي ديگر دارد اما توان تأمين هزينه‌هاي حداقلي درمان خود را هم ندارد.

نكته عجيب اين ماجرا، سالم ماندن مهيار از يك انفجار شديد بود هرچند بعد از اطفاي حريق، پيكر نيمه‌جان او كه در بيهوشي كامل بود به بيمارستان منتقل شد.

مهيار بعد از بهبودي كامل، با شكايت مصدومان اين حادثه و به جا ماندن ديه‌اي 5ميليارد ريالي به زندان رفت و تا امروز كه بيش از 4 سال از حبس او مي‌گذرد با وجود فروش وسايل خانه خود، هنوز نتوانسته رضايت شاكيان را جلب كند.

با تلاش كميته صلح و سازش ستاد ديه تعدادي از شكات از مبلغ كلي ديه خود گذشت كرده‌اند و اين مبلغ را به رقم 250ميليون تومان كاهش داده‌اند اما رهايي مهيار از بند تنها با همت خيّرين ممكن خواهد بود.

نيكوكاراني كه تمايل دارند در آزادي زندانيان جرايم غيرعمد سهيم شوند، مي‌توانند از طريق شماره حساب‌هاي 7777 بانك تجارت، 8888 بانك صادرات و 74/74 بانك ملت هميار اين نهاد مردمي در امر آزادي از مددجويان نيازمند باشند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۰۱:۲۷ ] [ امير طاها ]

ديركل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش چگونگي تحصيل در مدارس آموزش از راه دور را تشريح كرد و گفت: 200 هزار دانش آموز در 1722 مدرسه آموزش از راه دور مشغول تحصيل‌اند و اين ظرفيت تا 10 برابر قابل افزايش است.

شاهمرادي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه ادامه تحصيل بزرگسالان به دوطريق آموزش حضوري در نهضت سوادآموزي و آموزش نيمه حضوري در مدارس آموزش از راه دور دنبال مي‌شود اظهار كرد: براي هر واحد حداقل شش ساعت رفع اشكال پيش بيني شده، ولي فرد مي تواند با محتواي خودخوان آماده شده، درسش را ادامه دهد.

وي افزود: تمام كساني كه فرصت اول تحصيل را از دست داده‌اند مي‌توانند مخاطب ما باشند. اين افراد دو دسته هستند. دسته نخست كودكان لازم التعليم‌اند؛ البته نهضت سوادآموزي هم گام‌هاي خوبي براي آموزش كودكان لازم التعليم برداشته است.

مديركل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه فعلا متوسطه اول و دوم را پوشش مي‌دهيم اظهار كرد: مدارس آموزش از راه دور از مجراهاي خوب تحقق عدالت آموزشي در كشور هستند. در حال حاضر روستاهايي را در كشور داريم كه يك دانش آموز دارند و يك مدرسه براي آنها داير شده است. قيمت تمام شده براي اين يك دانش آموز رقمي بالا و به صرفه نيست، اما با مدل آموزش از راه دور با صرف يك چهارم هزينه مي‌توان اين اقدام را پيش برد.

شاهمرادي افزود: گروه دوم نيز بزرگسالان هستند كه در سطح جامعه در حرفه‌هاي مختلف مشغول بكارند و يا زنان خانه دار يا معلولان كه سختي در تردد دارند مي توانند از اين خدمات استفاده كنند.

وي با اشاره به فعاليت 1722 مدرسه آموزش از راه دور در سطح كشور گفت: 200 هزار دانش آموز در اين مدارس مشغول تحصيل‌اند و ظرفيت ما تا 10 برابر قابل افزايش است. متاسفانه علي رغم ظرفيت‌هاي خوبي كه وجود دارد اين سيستم چندان شناخته شده نيست و بسياري نمي‌دانند چنين سيستمي وجود دارد. ما علاوه بر اين مي‌توانيم داوطلبان خارج از كشور را نيز پوشش دهيم.

مديركل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش افزود: ادارات آموزش و پرورش اطلاعات مدارس ما را در اختيار دارند و فهرست مدارس مجاز در پايگاه‌هاي اطلاع رساني موجود درج شده است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۰۰:۴۸ ] [ امير طاها ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب